Chantilly - Průvodce Paříží

Chantilly je malé městečko, vzdáené asi 45 kilometrů severně od centra Paříže. Obklopeno je rozsáhlými lesy a jako je ve Francii zvykem, tak zde naleznete bohatou historii a i odkazy na nejdůležitější události její historie.Chantilly - Průvodce Paříží

Tématické: Eurovíkend Paříž Paříž víkendový pobyt Poznávací zájezd Francie Paříž Poznávací zájezd

Zámecký park Chantilly

V Zámeckém parku Chantilly se nachází lesní cestičky, velmi staré stromy, potůčky, lavičky, jezírka a ostrůvky. Ideální je pro piknik, případně si návštěvníci mohou zajít do místní hospůdky.

Stáje Grandes Ecuires

Stáje Grandes Ecuires byly založeny již v 17. století. V okolních ohradách se prohání až 4000 koní a třikrát denně můžete vidět drezuru. O víkendech se zde pořádají dostihy.

Zámek Chantilly

Zámek Chantilly byl postaven již v 16. století. Za největší skvost toho zámku je považována místní knihovna s velmi cennými knihami. Další zajímavou částí je obrazárna - naleznete zde například Tři Grácie od Raffaela.

Cesta do Chantill

Pokud se do Chantill vydáváte z Paříže, můžete zvolit buď vlak nebo autobus. Pokud zvolíte vlak, z pařížského Gare du Nord cesta trvá přibližně tři čtvrtě hodiny. Při dopravě autobusem je dělka cesty přibližně stejná.

2009 - 2010