Eiffelova věž - Průvodce Paříží

Nejslavnějším symbolem celé Paříže a možná i Francie je samotná Eiffelova věž. tyčící se do úcty hodné výšky 324 metrů a přezdívaná Železná dáma. Právě ona je tím, co každý víkend láká do Paříže tisíce a tisíce návštěvníků.Eiffelova věž - Průvodce Paříží

Tématické: Eurovíkend Paříž Paříž víkendový pobyt Poznávací zájezd Francie Paříž Poznávací zájezd

Cesta nahoru

Na 324 metrů vysoký vrchol vedou dvě cesty. Milovnící aktivního pohybu si jistě nenechají ujít příležitost celou věž zdolat po vlastních nohách - po schodech. Ostatní turisté mohou využít výtah a pohodlně se tak dostat až na samotný vrchol. Výtah i shody vedou jen do druhého patra. Do třetího - posledního - je potřeba nasednout na jiný výtah, který jezdí jen mezi druhým a třetím patrem.

Co se na Eiffelově věži nachází

První plošina leží v 57 metrech. V patře se nacházejí restaurace a je odtud překrásný výhled do okolí. Zárověň můžete navštívit muzem, které nastiňuje historii věže.

Druhé patro leží ve výšce 115 metrů. Turisté zde mohou navštívit jednu z mnohých restaurací. Mnohdy je odtud lepší výhled na Paříž, než jaký může poskytnout poslední plošina.

Třetí plošina leží ve výšce 274 metrů. Narozdíl od předchozích pater se zde již restaurace nenacházejí, je zde pouze bar. Při dobré viditelnosti je vidět až do vzdálenosti úct hodných 67 kilometrů.

2009 - 2010