Fontainebleau - Průvodce Paříží

Fontainebleau je malé městečko necelých 55 kilometrů od centra Paříže. Má přibližně 16 000 obyvatel. Vhodné je pro odpočinkovou jednodenní návštěvu, k odpočinku od ruchu velkoměsta.Fontainebleau - Průvodce Paříží

Tématické: Eurovíkend Paříž Paříž víkendový pobyt Poznávací zájezd Francie Paříž Poznávací zájezd

Příležitosti k volným chvílím

Příležitostí jak zde strávit odpočinkové chvíle Fontainebleau nabízí skutečně mnoho. Návštěvníci si mohou zajezdit na koni, projet se francouzskou přírodou na zapůjčením kole, udělat i piknim nebo se vydat k blízkým skalám. Mezi pařížany je Fontainebleau velmi oblíbeným místem pro trávení víkendů a volných dnů.

Nejen příroda ale i památky

Fontainebleau nenabízí jen překrásnou přírodu ale i spousty historických skvostů. Mezi nejkrásnější patří zámek Fontainebleau, nacházející se uprostřed anglického parku. Do zámku se vchází přes Dvůr bílého koně, který je zde na památku rozloučení Napoleona s vosjky.

Uvnitř zámku Fontainebleau se nacházejí překrásné malby věhlasných umělců, alegorické malby abohatě zdobený taneční sál.

Barbizonská škola

V západní části lesa se nachází Barbizon. Jedná se o bývalou kolonii umělců, kteří pracovali pod tzv. "Barbizonskou školou".

2009 - 2010