Katedrála Notre Dame - Průvodce Paříží

Katedrála Notre Dame je celosvětově známá jako Chrám Matky boží v Paříží ze stejnojměnného filmu. Jedná se o jeden z nejvýznamnějších symbolů celé Paříže.Katedrála Notre Dame - Průvodce Paříží

Tématické: Eurovíkend Paříž Paříž víkendový pobyt Poznávací zájezd Francie Paříž Poznávací zájezd

Bod nula

Katedrála Notre Dame leží na ostrově Ille de la Cité. Před samotným vchodem se na zemi nachází bod, který je označován jako bod nula. Právě odtud se ve Francii měří všechny silniční vzdálenosti a tvoří tak pomyslný střed celé Francie.

Historie Notre Dame

První práce na katedrále začaly už v roce 1163 a trvaly celý 182 let. Stavba byla po čas celé své historie svědkem mnoha významných událostí. Byl zde korunován Napoleon Bonaparte a konal se zde i pohřeb Charlese de Gaulla.

Turisticky populární

Mezi nejlákavější patří věž katedrály, na který lze vystoupat do výšky 69 metrů po 387. Na vrchu čeká na turisty překrásný pohled na okolní Paříž. Mnoho z návštěvníků je sem hnáno právě popularitou, kterou katedrála získala díky filmu, který se zde natáčel.

Dochovalá katedrála

Uvnitře stavby zůstala většina tak jak byla postavena. Téměř polovina lavic je dochována ještě z dob Ludvíka XIV. a ke shlédnutí je i překrásná dřevořezba zachycující výjevy z života Marie.

2009 - 2010