Lucemburská zahrada - Průvodce Paříží

Lucemburská zahrada, Jardin du Luxembourg, je přírodním rájem v historické Paříži. Rozhléhá se na více než 25 hektarech a kromě zeleně nabízí i spoustu dalších zajímavostí, kvůli kterým zde míří každý den tisíce turistů.Lucemburská zahrada - Průvodce Paříží

Tématické: Eurovíkend Paříž Paříž víkendový pobyt Poznávací zájezd Francie Paříž Poznávací zájezd

Palác a okolí

Dominantou Lucemburské zahrady je veliký Lucemburský palác. Přímo před před ním se nachází osmiboké jezírko, které má uprostřed umístěnou historickou dominantu - Fontaine de Médicics. Od 1í století zde začala přibývat spousta soch. Mezi největší dominanty patří socha sv. Jenovéfy - považovanou za patronku Paříže. Dalším významným historickým objektem je pomník malíře Eugéna Delacroixe.

Historie paláce

Výstava započala v roce 1611 jako nové sídlo pro Marii Medicejskou. Rok poté, co byl v 1610 zavražděn její manžel. Samotná Marie Madicejská se ze sídla ale dlouho neradovala. V roce 1642 po dlouhém sporu s kardinálem Richelieuem zemřela v chodobě v Kolínu nad Rýnem. Kardinál se následně vzpoínku na ni snažil z historie vymazat a bylo zakázano palác nazývat jako Medicejský.

Odpočinkové zelené zahrady

Pokud se i vy vydáte Lucemburské zahrady, narazíte nejspíše na odpočívající studenty z blízké lékařské fakulty. V komplexu se nachází spousta kavárniček, loutková divadla, restaurace, tenisová hřiště a dokonce i včelařská škola.

2009 - 2010