Zámek Versailles - Průvodce Paříží

Zámek ve Versailles patří mezi jedny archektonicky nejobdivovanější díla celé Francie. Architekti z celé Evropy se zde sjíždějí aby obdivovaly precizní a novátorskou práci tehdejších stavitelů a architektů.Zámek Versailles - Průvodce Paříží

Tématické: Eurovíkend Paříž Paříž víkendový pobyt Poznávací zájezd Francie Paříž Poznávací zájezd

Stavba a vznik zámku

Zámek byl staven jako sídlo pro tehdějšího krále. Celá výstavba se protáhla na dlouhých 50 let. Na samotné stavbě zámku se podílelo více než 30 000 lidí. Na délku má zámek více než půl kiometru - přesně 680 metrů. Od roku 1661 je zámek sídlem francouzské vlády.

Zrcadlový sál

Nejznámější místností zámku ve Versailles je právě Zrcadlový sál. Jeho stavba byla dokončena v roce 1684. Dlouhý je úctyhodných 73 metrů.

Zahrady v okolí zámku

Stejně jako je proslavený zámek, neméně známé jsou i okolní zahrady. Jejich celková rozloha činí více než 100 hektarů a při výstavbě na ně byly kladeny stejně vysoké nároky jako na zámek ve Versailles samotný.

V zahradách návštěvníci narazí na odpočinkové vyhlídky, lavičky, široké aleje, umělecké sochy a především systém umělých vodních kanálů. Právě proto jsou někdy nazývány jako "Malé Benátky".

2009 - 2010